وبلاگ خبری نوشهرنا
نوشهر مرواریدی در میان جنگل و دریا

وبلاگ فرهنگی اجتماعی و گردشگری نوشهر ما قصد دارد با کمک و همیاری همشهریان خود ،نوشهر ، این شهر زیبا را که مانند مرواریدی مابین صدف دریا و جنگ می درخشد را به خوانندگان معرفی کند.
شهر نوشهر با تقدیم 465 شهید و با تاریخی کهن در غرب استان مازندران قرار دارد که از سمت شمال ازنعمت دریا بهره می برد و از سمت جنوب نیز شکرگزار نعمت جنگل است.
در غرب نوشهر شهر چالوس و در شرق آن شهرستان نور قرار دارد.

مدیر وبلاگ : مهدی مهدوی

نامه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نوشهر به روحانی: آقای رئیس جمهور! ما معلمیم،تاجر نیستیم!

شنبه 16 آذر 1392  ساعت: 04:19 ب.ظ

نوع مطلب :سیاسی ،خبر ،اخبار نوشهر ،

نظرات() 

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مازندران با ارسال نامه ای سرگشاده به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشور خواستار توجه ویژه به اعتلای فضای آموزشی کشور شدند.


ادامه خبر


نوشته شده توسط:مهدی مهدوی

ویرایش:شنبه 16 آذر 139204:21 ب.ظ
برچسب ها: آقای رئیس جمهور، دانشگاه فرهنگیان مازندران، دکتر حسن روحانی، فضای آموزش و پرورش کشور، مقام معظم رهبری،

ریزش کوه در روستای کندلوس خساراتی به بار آورد

شنبه 16 آذر 1392  ساعت: 04:15 ب.ظ

نوع مطلب :اخبار نوشهر ،حوادث ،

نظرات() 

به گزارش نوشهر نا به نقل از نوشهرآنلاین/ ریزش کوه در نخستین روستای برتر گردشگری و هدف فرهنگی و تاریخی کندلوس خسارت به بار آورد.

شدت ریزش کوه به حدی بود که صدای آن تا چهار روستای حومه کندلوس نیز شنیده شد.

ریزش کوه در کندلوس باعث آسیب‌دیدگی جدی، تخریب دیوارها و دروازه ورودی منازل مسکونی و تیر چراغ برق شد.

این ریزش به دلیل فقدان منازل مسکونی در مسیر ریزش کوه خسارات جانی در پی نداشت.

به گزارش فارس، این چندمین ریزش جدی کوه همراه با خسارات جدی در منطقه کجور است که باعث آسیب‌های جدی به اموال مردم شده است.

ریزش کوه در روستای منجیر کجور، ریزش کوه در روستای کندلوس در دو سال گذشته و ریزش کنونی از جمله ریزش‌های جدی و خطرناک کوه در کجور است که زنگ خطر جدی را به صدا در آورده است و بنابراین ضرورت دارد تا مسئولان امر بیش از پیش به خود بیایند و تدبیری جدی برای برون رفت از این خطرات بیندیشند.


نوشته شده توسط:مهدی مهدوی

ویرایش:شنبه 16 آذر 139204:17 ب.ظ
برچسب ها: روستای منجیر کجور، روستای کندلوس، نوشهر، ریزش کوه،

خانواده ها با بهره گیری از سواد رسانه ای از تهدیدات رسانه ها در امان خواهند ماند

شنبه 16 آذر 1392  ساعت: 06:33 ق.ظ

نوع مطلب :اجتماعی ،سیاسی ،

نظرات() 

http://www.uploadax.com/images/59053242353101798684.jpg
سواد رسانه ای ساختاری فکری به خانواده خواهد داد که بر اساس آن باید و نبایدهای استفاده از رسانه را مشخص می کند و این گونه از بسیاری از مخاطرات و تهدیدات در امان خواهد ماند.

نوشهر نا به نقل از نوشهر آنلاین – سواد رسانه‌ای یکی از مباحث جذاب در حوزه ارتباطات است که اولین بار در سال ۱۹۶۵ توسط مارشال مک لوهان در یکی از کتاب‌هایش(درک رسانه: توسعه ابعاد وجودی انسان-Understanding Media: The Extensions of Man) عیناً به کار برده شد.
مک لوهان معتقد بود زمانی که دهکده‌ جهانی فرا رسد باید انسان‌ها به سواد جدیدی به نام سواد رسانه‌ای دست یابند.


ادامه مطلب


نوشته شده توسط:مهدی مهدوی

ویرایش:شنبه 16 آذر 139206:39 ق.ظ
برچسب ها: ارتباطات، جنگ نرم، خانواده، خیراله مهدی زاده، رسانه، سواد رسانه ای، نهاد خانواده،
دنبالک ها: نوشهر آنلاین ،

کام تلخ مردم نوشهر از سیل سال گذشته/ سیلی که نباید به فراموشی سپرده شود

شنبه 16 آذر 1392  ساعت: 06:15 ق.ظ

نوع مطلب :اخبار نوشهر ،اجتماعی ،

نظرات() 


شهرستان‌های غرب مازندران، بویژه نوشهر به دلیل وضعیت توپوگرافی و عبور رودخانه‌ها و نهرهایی که به دریای خزر متصل می‌شود، به طور عمده در معرض خطر سیل قرار دارد.

به گزارش نوشهر نا به نقل از نوشهر آنلاین ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان است به گونه ای که از ۴۳ بلای طبیعی موجود در جهان ۳۱ مورد را از آن خود کرده و سالانه حوادث مختلف طبیعی در کشور ایران رخ می دهد.

۷۰درصد کشور ما در معرض خطر زلزله و ۵۰ درصد آن در معرض خطر سیل قرار دارد و ۹۰ درصد جمعیت کشور در معرض خطرات ناشی از سیل و زلزله قرار دارند.

بلایای طبیعی میلیاردها ریال خسارت به کشور ایران وارد کرده و این کشور را از نظر آمار وقوع حوادث طبیعی در مقام ششم جهانی قرار داده است.

شهرستان‌های غرب مازندران، بویژه نوشهر به دلیل وضعیت توپوگرافی (پستی و بلندی زمین) و عبور رودخانه‌ها و نهرهایی که به دریای خزر متصل می‌شود، به طور عمده در معرض خطر سیل قرار دارد.


ادامه مطلب


نوشته شده توسط:مهدی مهدوی

ویرایش:شنبه 16 آذر 139206:27 ق.ظ
برچسب ها: آسیب دیده از سیل، برداشت بی رویه از بستر رودخانه ها، جاری شدن سیلاب، جبران خسارت سیل، زمینه مستعد شیوع وبا در مناطق سیل خیز، سیل، سیل اخیر نوشهر،
دنبالک ها: نوشهر آنلاین ،

بارش برف پاییزی رخت سفید بر قامت کجور پوشاند

چهارشنبه 13 آذر 1392  ساعت: 12:16 ب.ظ

نوع مطلب :کجور ،اخبار نوشهر ،

نظرات() 

بخشدار کجور خبر داد: به دنبال آغاز بارندگی و افت شدید دما در شبانه روز گذشته بخش کجور و ارتفاعات البرز از برف سفیدپوش شد.


به گزارش نوشهر نا به نقل از  نوشهر آنلاین سید نادر موسوی زاده  گفت : به دنبال آغاز بارندگی و افت شدید دما در شبانه روز گذشته بخش کجور و ارتفاعات البرز از برف سفیدپوش شد.
وی با اعلام اینکه میزان بارش برف در شهر پول و کجور ۵ سانتی متر است افزود: میزان بارش برف در ارتفاعات به ۳۰ سانتی متر می رسد.
بخشدار کجور با اشاره به آمادگی کامل نیروهای امدادی بخش کجوراذعان کرد: به دنبال کاهش دمای هوا و بارش برف در محورها، نیروهای امدادی در آمادگی کامل به سر می برند که در صورت بروز مشکل سریعا وارد عمل شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به تداوم بارش برف به رانندگانی که قصد عبور از مسیر کجور را دارند توصیه می‌شود با توجه به لغزندگی سطح راه‌ها ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، تجهیزات ایمن زمستانی به‌ویژه زنجیر چرخ و پوشاک گرم به همراه داشته باشند و با احتیاط کامل و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.


نوشته شده توسط:مهدی مهدوی

ویرایش:چهارشنبه 13 آذر 139212:20 ب.ظ
برچسب ها: ارتفاعات البرز، بارش برف در ارتفاعات، بارش برف پاییزی، بخش کجور، بخشدار کجور، لغزندگی سطح راه‌ها، کجور،
دنبالک ها: نوشهر آنلاین ،

موزه مردم شناسی کندلوس خاستگاه فرهنگ و تمدن مردم کجور

چهارشنبه 13 آذر 1392  ساعت: 12:14 ب.ظ

نوع مطلب :کجور ،اخبار نوشهر ،گردشگری ،

نظرات() 

به گزارش نوشهرنا به نقل از   نوشهر آنلاین موزه مردم شناسی کندلوس فرصت مناسبی را برای مردم ایران به ویژه علاقمندان به دیار تاریخی مازندران مهیا می کند تا به بازیابی و بررسی پیشینه خود بپردازد.

برای رسیدن به موزه کندلوس از شهرستان چالوس در مسیر توریستی کندوان باید گذشت و از پل تاریخی چالوس گذر کرده و در مسیر اصلی بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر به سمت روستای نمونه گردشگری کندلوس عبور می کنیم.
روستای زیبای کندلوس با آب و هوای ییلاقی در دامنه های سر سبز و خرم رشته کوههای البرز یکی از کهن ترین مجتمع های انسانی در منطقه تاریخی کجور به شمار می رود.
روستای تاریخی کندلوس از شمال به پیده و از جنوب به سلسله جبال البرز و از مشرق به میرکلا و از مغرب به دره زانوس منتهی می شود.

کندلوس


ادامه مطلب


نوشته شده توسط:مهدی مهدوی

ویرایش:--
برچسب ها: بنای زیبای آرش کمان گیر، دیار تاریخی مازندران، روستای تاریخی کندلوس، شاهنامه فردوسی، فرهنگ و تمدن مردم کجور، مجسمه مومی، منطقه تاریخی کجور،
دنبالک ها: نوشهر آنلاین ،

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

لینکدونی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اَبر برچسبها

نوشهرنا  شرور نوشهری  آب آلوده  توهین به پیامبر اعظم  نامه رهبری به جوانان و امریکای شمالی  استفاده از طبیعت  آب شرب نوشهر  امحا خشخاش در نوشهر  تجمع اعتراض آمیز  اشرار در نوشهر  امامزاده محمد  داستان چاله و چاه  استفاده از طبیعت در روز سیزدهم فروردین  اداره اوقاف  امامزاده عبدالله  مراحل ساخت بندر نوشهر  امحا بوته خشخاش  دستگیری عامل فروش مواد مخدر در نوشهر  خشخاش  دستگیری شرور نوشهری  عامل فروش مواد مخدر  عملیات احداث بندر نوشهر  تجمع اعتراض آمیز بازاریان نوشهری  نوشهر  شهرستان نوشهر  سیاه‌نمایی گسترده علیه اسلام  امامزاده های مازندران  میثم زندی- مدیر موسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما  آمل  تجمع  چشمه گردوک  حوادث اخیر در فرانسه  حفظ و نگهداری طبیعت  عدم وجود علایم ترافیکی  حرمت حضرت زهرا (س)  آلودگی  تجمع اعتراض آمیز بازاریان نوشهر  حفظ حرمت ایام فاطمیه  اشرار  بوته خشخاش  چگونگی احداث بندر نوشهر  امامزاده  ارتقای خدمات رسانی به شهروندان  محور چالوس و نوشهر  خرافات  امحا بوته خشخاش در نوشهر  تنها منبع تامین آب شرب نوشهر  واگذاری زمین  آلودگی منابع تامین آب  مواد مخدر 

جستجو


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic